Kayropraktik Fiyatları 2024

22 Mart 2024 0 By admin

Kayropraktik fiyatları 2024 yılındada en çok merak edilen konular arasındadır. Genellikle kayropraktik seans fiyatları 1.000TL ile 10.000 TL arasında değişir. Kayropraktik izmir, kayropraktik istanbul kayropraktik tedavi fiyatları oldukça merak edilen ve popüler aramalar arasındadır. Seans ücretleri yapılan işlemin uzunluğuna bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Kayropraktik fiyatları için net fiyat söyleyebilmek çok mümkün değildir. Çünkü kayropraktik fiyatları bölgeye ve yapılan işleme görede değişiklik göstermektedir. Son yıllarda oldukça popüler olan kayropraktik tedavisini mutlaka ve mutlaka uzmanlığını yapmış ve eğitimli uzman kişilerden alınmalıdır. Kayropraktik fiyatları için mutlaka hekimlerden bilgi alınız.

Kayropraktik Nedir?

Peki Kayropraktik ne demek? İskelet-kas sistemi bozukluklarının teşhisinde ve tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Kayropraktik bir alternatif tıp yöntemidir. Kayropraktikteki amaç kas, iskelet sistemindeki iyileşmeyi doğal yollar ile gerçekleştirmek için kullanılır ve son yıllarda oldukça popüler bir yöntemdir. Ancak uygulanırken kesinlikle bu iş için ihtisas yapmış uzmanlardan hizmet alınmalıdır. Vücuttaki bozuklukları manuel müdahaleler ve elle uygulanan yöntemlerle omurganın daha düz ve kendi hizasında olması sağlanarak sıkışan yada sıkıntı yaratan sinirlerin çok daha iyi çalışmasını sağlar.

Kayropratik Faydaları

Kayropraktik faydaları oldukça merak edilen bir konudur. Bilimsel olarak tartışmalar olsada, uzmanlar tarafından hem güvenilir hemde tedavi edici olduğu söylenmektedir. Kayropraktik özellikle sinir sıkışmaları, omurga bozulmaları, skolyoz tedavisinde, bel, boyun ağrılarında ve fıtıkların tedavisinde yapıcı bir tedavi yöntemidir. Amaç bozulmaları ve çalışmayan yada azçalışan kas- omurga sistemindeki bölgeleri eski haline getirerek daha sağlıklı çalışmalarına yardımcı olan bir uygulamadır.

Kayropraktik Fiyatları bölgeye ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterebilir.

Kayropraktik Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

 • Spor yaralanmalarında
 • Yaygın kas ağrılarında
 • Fibromyalji
 • Duruş bozukluklarına bağlı bel, boyun ve sırt ağrılarında
 • Skolyoz tedavisinde
 • Bel ve boyun fıtığı ağrılarında

Kayropraktik Seans Ücreti 2024

Kayropraktik Seans ÜcretiFiyatı
4 saatlik kayropraktk seans ücreti4,500 TL
6 Saatlik kayropraktk seans ücreti6,000 TL
10 Saatlik kayropraktk seans ücreti9,500 TL
Kayropraktik Seans Ücreti

Kayropraktik Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Tedavi sonrasında bol bol su içerek vücudun sıvı dengesi korunmalıdır.
 • Mutlaka tedavi sonrası dinlenerek, tedavi uygulanmış bölgenin ve vücudun dinlenmesi sağlanmalı.
 • Tedavi sonrası bir süre spor, fitness gibi fiziksel aktiviteleri bir süre bırakmanız önerilebilir. Zaten doktorunuzda bu konuda gerekli bilgiyi verecektir.
 • Tedavi sonrasında bölgede ağrılar oluşabilir bunlar aşırı olmadıkça normaldir ancak buz tedavisi ve ağrı kesici ilaçlar uygulanabilir.
 • Tedavi süresince iyi hissettiğinizde hafif hafif yürüyüşler yapmak kaslarınız için oldukça önemlidir.
 • Tedavisi sonrasında vücudunuzda olduğundan fazla ağrılar yada anormallikler hisetmeniz halinde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • Doktorunuzun önerilerine mutlaka uymalı ve doktor kontrolu dısında birşey yapmamalısınız.

Kayropraktik Can Acıtır mı?

Aslında Kayropraktik can acıtan bir tedavi yöntemi değildir ancak bazen can acıtabilir oda kişinin acı eşiği ile ilgilidir. Normal olan tedavi sırasında ve sonrasında hissedilen inanılmaz rahatlama hissidir.

Kayropraktik güvenli mi?

Kayropraktik tedavisi eğitim almış ve uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece oldukça güvenilirdir.

Kayropraktik tedavisi ne kadar sürer?

Tedavi hastaların durumuna göre değişmektedir Ancak 6-8 seans oldukça yeterli olacaktır. Sağlıklı bir insanın 3 ayda bir kayropraktik tedavisi önerilir.

Kayropraktik işe yarıyor mu?

Yapılan çalışmalarda bel ağrılarında bu tedavi yönteminin oldukça yararlı olduğu söylenmektedir.

Kayropraktik eğitimi kaç yıl?

Kayropraktik ülkemizde sadece yüksek lisans eğitimi olarak verilmektedir. 4 yıllık fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü bitirme yada tıp fakültesi mezuniyeti şartı aranmaktadır. Yüksek lisans kayropraktik eğitimi 3 yıl sürer ve kayropraktik eğitimi alan kişilerede ”kayropraktist” denir.

Kayropraktik ve fizik tedavi arasındaki farklar nelerdir?

Aslında hastalar için öncelikle doktor tarafından fizik tedavi verilir. Fizik tedavi bir tedavi şeklidir ancak kayropraktik, alternatif/tamamlayıcı tedavi olarak görülür. Doktorunuzun kontrolleri sonrasında eğer kayropraktik için uygunsanız yine doktor kontrolünde bu tedaviyi almalısınız. Kesinlikle Kayropraktik tadavi, diplomalı ve bu iş üzerine uzman olan hekimlerden alınmalıdır.

Kayropraktik skolyoza iyi gelir mi?

Doktor kontrolünde öncelikle,tüm omurga röntgeni çekilmelidir. Doktorum alacağı gereklilik üzerine, kayropraktik tedavi planlanmalıdır. Omurgadaki eğriliği oluşturan eklem ve kemik ekseni kaymış yada eğrilmişse bu bozukluk düzeltilerek genel eğrilik tedavi edilmeye çalışılır.