İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

23 Mayıs 2023 0 By admin

İzmirim Kart Fiyatları 2023

İzmirim Kart Nedir?

izmirim kart bakiye yükleme

İzmirim kart, eski adıyla kent kart olarak bilinen İzmirde toplu taşıma araçlarında kullanan akıllı bir kart çeşitidir. İzmirim kart aynı kentkart gibi İzmir BüyükŞehir Belediyesi Tarafından verilmektedir. Bugun sizlerle, izmirim kart, izmirim kart nedir? izmirim kart nasıl kullanılır, izmirim kart bakiye sorgulama, izmirim kart nereden alınır ve izmirim kart fiyatları 2023 yılında nedir? adlı konu başlıklarıyla birlikte İzmirim kart ı inceleyeceğiz.

İzmirim Kart Nedir? İzmirim Kart Nerelerde Kullanılır? İzmirim Kart Bakiye Sorgulama, İzmirim Kart Fiyatları 2023

İzmirim Kart Türleri Nelerdir?

İzmirim kart 2 farklı şekilde kullanılmaktadır bir tanesi tam olarak nitelendirdiğimiz isimsiz ve genel kullanım olarak dolaşımda bulunur diğer kart ise öğrenci kartı, 60 yaş üzeri vb gibi olarak kullanabildiğimiz kişiselleştirilmiş isimli ve indirimli olan kartlardır.

İndirimli izmirim kartlar; Öğrenciler, 60 yaş kartı, 65 yaş kartı, sosyal yardım alan ailelerin kullandığı kartlar ve Büyükşehir Belediyesine bağlı personeller, basın gibi indirimli kart kullanan iş gruplarıda bulunur.

Şuanda satışta bilet35 olarak geçen 3,5,10 binişlik kartlarda bulunmaktadır.

İzmirim Kart Başvuru Merkezleri

İzmirim Kart Başvuru MerkezleriAdresleri
Fahrettin Altay Kart Başvuru Merkezi (Fahrettin Altay Aktarma Merkezi)Üçkuyular İstinye Hareket Merkezi Bahçelerarası mh. Deniz Feneri Sk. No:2 Balçova/İzmir
Üçyol Kart Başvuru MerkeziÜçyol Metro İstasyonu Betonyol Çıkışı, Kılıç Reis mh. İnönü Cd. No:188C Konak/İzmir
Şirinyer Kart Başvuru Merkeziİnkilap mah. Aydın Hat Boyu Cad. No:170D Z-21 Şirinyer Buca-İzmir
Bostanlı Kart Başvuru Merkezi (Bostanlı -İzdeniz Aktarma İstasyonu)Bostanlı Otobüs Hareket Merkezi Hasan Ali Yücel Bulvarı Bostanlı Mahallesi No:41 Karşıyaka/İzmir
Konak Kart Başvuru MerkeziCumhuriyet Bulvarı No:36/B Zemin Kat Kapani İş Hanı Konak / İZMİR
Bornova Kart Başvuru Merkezi (Bornova Metro Aktarma)Bornova Aktarma Merkezi Kazım Dirik Mahallesi Üniversite Cd. 4A No:2 Bornova/İzmir
İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

Uyarı: Websitemiz Üzerinden herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Websitemiz bilgilendirme sitesidir. Konu içerisinde verilen linkler üzerinden ana firmaya/web sitesinde gidebilir. Güvenli işlem yapabilirsiniz.

İzmirim Kart Nereden Alınır?

İzmirim Kart İzban, vapur iskeleleri, metro gişelerinde bulunan yükleme gişelerinde satılır. Bunun yanında Yasal olarak yükleme cihazı sahibi ve yükleme işleminde yetkili büfeler, bayiler, marketlerdede hem yükleme hemde izmirim kart satın alımı yapabilirsiniz.

İzmirim kartın, isimli olarak öğrenci, 60, 65 yaş kartı vb olarak alınabilmesi için bazı gerekli belgeler bulunmaktadır. Eğer direk yüzyüze başvuru yapılacaksa Eshot yetkili birimine evraklarla birlikte başvuru yapılmalıdır. Ayrıca İnternet üzerinden başvuruda bulunacaklar https://www.izmirimkart.com.tr/ adresinden başvuru yapılabilirsiniz.

Kart başvurusu yapmak için öncelikle son 6 ayda çekilmiş biyometrik fotoğrafınızla, başvuru formunu doldurup, izmirim kart ücretini yatırdıktan sonra başvuruyu tamamlamış olursunuz.

Öğretmen kartı için, Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri veri tabanından alınan, onaylı ve imzalı görev yeri belgesi gerekmektedir. Milli eğitim bakanlığı dışındaki bakanlıklara bağlı olan öğretmenlerimizin ise çalıştıkları okullar tarafından verilen talep yazısı ile personel hareket onay belgesine ihtiyaç duyulmaktadır.

İzmirim Kart Nerelerde Kullanılır?

  • İzmir Büyükşehir Belediyesi Otopark İşletmeciliği
  • İzmir Enternasyonal Fuarı
  • Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti
  • Akıllı Tuvaletler
  • Teleferik, Bisim,İzmir Doğan yaşam Parkı
  • Metro
  • Tramvay
  • İzban
  • İzdeniz
  • İztaşıt, İzulaş ve Eshota bağlı Otobüsler

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

İzmirim Kart bakiye sorgulama sorusu oldukça merak edilen bir konudur. İzmirim Kart bakiye sorgulama işlemi sisteme üye olduktan sonra, kartınızı tanımlama işlemi sonrasında aktif olur ve İzmirim kart bakiye sorgulama işlemini https://online.izmirimkart.com.tr/giris#Bakiye_Sorgula adresinden yapabilirsiniz.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme

İzmirim Kart Bakiye Yükleme yapmak istiyorsanız, Metroların, İzbanların, Vapur İskelelerinin içlerinde bulunan gişeler dışında yetkili tüm bayilerden hem İzmirim Kart bakiye sorgulama hemde İzmirim kart bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Aynı zamanda internet üzerinden kendi web sitelerine girip mobil olarak izmirim kart bakiye sorgulama yada İzmirim Kart bakiye yükleme işlemlerini yapabilirsiniz ancak internet üzerinden yapılan yüklemelerde yükleme işlemi 1 saate kadar süre alabilmektedir.

İzmirim Kart Fiyatı 2023 – Güncel

İzmirim Kart fiyatı 2023 güncel fiyatı, 50,00 TL’dir. Kişisel İzmirimkart kaybedilmesi yada kırılması durumunda oluşacak zayi bedeli 50,00 TL, 10 binişlik İzmirim kart bedeli 90,00 TL, 3 Binişlik kart ücreti, 30 TL, 5 Binişlik İzmirim kart fiyatı ise 50 TL’dir.

Bddk Güvenli Banka Kartı Kullanımına İlişkin Genell talimatı Gereğince, Bankamatik yada Kredi Kartı Yada Banka Kartının Kullanılabilmesi için, Başka Bir Pos Cihazında Mutlaka Şifreli Bir İşlem Yaptıktan Sonra, Kartınızı Temazsız Olarak Ulaşımda Kullanabilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz tablodaki işlemleri üzerine tıklayarak, asıl siteye gidip işlemlerinizi o site üzerinden yapabilirsiniz.

İzmirimkart – TL Bakiye Yüklemeİzmirim Kart İlk Kart Başvurusu
İzmirim Kart Kart Başvuru Durumuİzmirim Kart Dolum Bayileri
İzmirim Kart Tükenmez Kart İşlemleriİzmirim Kart Bakiye Sorgulama
İzmirim Kart Öğrenci Kartı Aktifleştirmeİzmirim Kart Başvuru Merkezleri
İzmirim Kart Bakiye Sorgulama