Anakonda – Anakonda Fiyatları

4 Nisan 2023 0 By admin

Anakonda (Eunectes cinsi), Güney Amerika’da bulunan sıkıştırma yapmayı seven iki yılan türünden biridir. Yeşil Anakonda (Eunectes murinus), değişen oval şekilli siyah noktaları olan zeytun rengindeki bir yılandır ve dev Anakonda , sucuri veya su kamudi olarak da adlandırılır. Sarı, yani güney, Anakonda (E. notaeus) çok daha küçüktür ve üst üste binen noktaları vardır.

Yeşil Anakonda , And Dağları’nın doğusundaki tropikal su kaynakları ve Trinidad Adası’nda bulunur. Yeşil Anakonda , dünyanın en büyük yılanıdır. Anakondalar ve pitonların her ikisi de 9 metre (30 fit) üzerinde ölçülebilir olsa da, Anakondalar 10 metre (33 fit) üzerinde olduğu rapor edilmiştir ve çok daha ağır inşa edilmiştir. Ancak çoğu kişi, 5 metre (16 fit) üzerinde değildir.

Yeşil Anakonda , kaimandır ve kapibara, geyik, tapir ve pekaryalar gibi hayvanların su içmek için geldiği zaman suda (genellikle gece) yatmayı tercih eder. Anakonda , boynundan büyük bir hayvanı tutar ve hemen dolanışını hayvanın etrafına atar ve sıkıştırarak öldürür. Küçük avları, küçük kaplumbağalar ve dalış yapma kuşları gibi, sadece ağız ve ters yönde uzanan keskin dişleriyle öldürür. Kıyıda yapılan ölümler sıklıkla suya çekilir, belki de jaguarların çekilmesini önlemek ve kurbanın üzerinde kırılan karıncaların saldırmasını önlemek için. Doğada, yeşil Anakondalar özellikle agresif değildir. Venezuela’da, herpetologlar tarafından gündüz kolayca yakalanır ve yılanları kolayca kaldırır ve yılanları götürür.

Tüm egzotik hayvan fiyatları için tıklayınız

Anakonda Fiyatları

Anakonda fiyatları farklı ülkelere ve farklı türlere göre değişebilir. Aşağıdaki fiyatlar ortalama bir fiyat olarak verilmiştir ve fiyatların farklılık göstermesi mümkündür.

  1. Küçük Anakonda (1 metre): 500-1000 dolar
  2. Orta boy Anakonda (2 metre): 1000-2000 dolar
  3. Büyük Anakonda (3 metre): 2000-3000 dolar
  4. Gerçek Şeytan Anakonda (3 metre üzeri): 3000-5000 dolar

Anakonda beslemek ve bakmak, özellikle büyük boyutlardaki türler için ciddi bir yatırım gerektirir. Düzenli bir su kaynağı, yeterli yem ve barınak gerektirir. Ayrıca, anakondaların çok güçlü ve hızlı olmaları nedeniyle uygun bir çalışma ekibi ile birlikte bakımı gerekir.

Anakondalar uzun bir hayat süresine sahip olup, yıllarca beslenerek bakılabilecek canlılar arasındadır. Ancak, yeterli bakım ve beslenme olmadan anakondalar hastalıklara veya ölüme neden olabilir.

Eğer anakonda beslemek ve bakmak istiyorsanız, bir evcil hayvan mağazasından ya da bir doğal hayat koruma merkezinden almanız önerilir. Doğal ortamlarda yaşayan hayvanların kaçırılması veya satın alınması yasaktır ve bu tür davranışlar, hayvanların ve doğal ortamların korunmasına yardımcı olmayan etkiler yapabilir.